Ötletjáték

Nézzünk egy tipikus edzői nyilatkozatot az ötletjátékra.

Várhidi Péter:

„Olyan „egységes csapat” kell, akik sokat játszanak együtt, hogy a játékosok egymást „megszokják”. Mindig azt mondtam, 30-40 mérkőzés kell ahhoz, hogy egy csapat igazán csapat legyen, hogy a játékosok megfelelő rutint szerezzenek és „összeszokjanak”.”

A fenti edzői megközelítésben az edző a játékosra bíz mindent.

Ez hasonló, mint a Beugró című TV műsor. A rendező megad egy témát, és a szereplők a saját ötleteik szerint eljátsszák. Lásd az Egervári-féle válogatottat.

Azonban létezik egy olyan labdarúgó megközelítés is, hogy az edző eltervezi, megkoreografálja a játékot, megadja az irányvonalat, a támpontot, nem bíz a játéksora mindent,  Azonban megengedi neki, hogy bizonyos határokon belül az egyéniségét belevigye a játékba. Ez hasonló, mint amikor egy előre megírt verset elmond egy művész és a saját egyéniségével színesíti a szavalást.