Időmodell

Anélkül, hogy elmerülnénk a folyamatmodell részleteibe, előzetesen fogadjuk el, hogy a folyamtok – általában -, az alábbi ábrán bemutatott módon modellezhetők.

Minden folyamat modellje ugyanolyan elvek szerint írható le. Függetlenül attól, hogy az politikai, gazdasági, pénzügyi, technológiai, informatikai folyamat, vagy éppen a játékhelyzet-változás folyamata a labdarúgásban.

Ha ezt a gondolkodásmódot megértjük, akkor teljesen mindegy, hogy óvodásoknál, vagy felnőtteknél, NB I-ben, vagy BLSZ III-ban vagyunk edzők, mert mindenhol ugyanazt a törvényszerűséget kell használni. Mégpedig folyamatot beindítani és fenntartani. Ennek a törvényszerűsége pedig – maga a folyamatmodell -, ugyanaz.

foly mod