Térmodell

Az alábbiakban a labdarúgás térmodelljét mutatjuk be.

kalocsai2A modell belső logikai összefüggéseit dr. Kalocsay Géza mesteredző útmutatása alapján készítettük.

térmodell

A fenti modell, a “stílus kiinduló pontú” edzői gondolkodás térmodellje.

A modell szinkronban van a polgári életben használatos gondolkodással, hiszen Buffon grófja is azt mondta:buffon_comte_de

A stílus, maga az ember!

A modell választ ad arra, hogy az edző legfontosabb feladata, amikor egy futballcsapathoz kerül, hogy kialakítsa a csapat saját stílusú játékát.

verebes 4Kalocsay Géza és Verebes József mesteredző viszont azt is kifejtette, hogy a stílus elsajátítás ideje 6-12 hét. Aki ezen idő alatt nem tudja kialakítani a csapat stílusát, “az nem ért hozzá”- mondta Kalocsay Géza mesteredző.

Azt se felejtsük el, hogy stílust minden szinten le lehet oktatni. Lehet az NB I, vagy BLSZ I.

Például a Barca stílus játszása, nem csak a Barca kiváltsága. Ezt a stílust is meg lehet tanulni minden szinten.

Egyébként Verebes, munkásságával bebizonyította (70-es évek vége, 80-as évek eleje), hogy a “holland stílus” minden szinten oktatható. Leoktatta megye I-ben Sülysápon, NB II-ben Kecskeméten illetve NB I-ben Győrben is.